Ostatni mecz kontrolny przed ligą na plus!

W minioną niedzielę zagraliśmy swój ostatni sparing przed rozpoczęciem nowego sezonu. Rywalem Victorii w Popowie była drużyna Błękitnych Wronki Junior Starszy, czyli zawodnicy z rocznika 97-98. Mecz zakończył się zwycięstwem ekipy z Miałów 3:2.

Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze i to oni byli drużyną, która jako pierwsza wyszła na prowadzenie. W pierwszych fragmentach meczu Victoria głównie biegała za piłką rozgrywaną przez utalentowanych futbolistów z Wronek. Jednak im bliżej końca pierwszej połowy, tym częściej do głosu dochodzili gracze z Miałów. Swoje sytuacje mieli Grupiński, Stochaj, Bartek Kępa czy Kledzik, ale to ten ostatni jako pierwszy z zespołu gości wpisał się na listę strzelców wykorzystując doskonałe dośrodkowanie z rzutu rożnego Mateusza Stawujaka - wynik po pierwszej połowie - 1:1.

Drugą odsłonę meczu znów lepiej zaczęli gracze Błękitnych i szybko strzelili bramkę na 2:1, choć jak uważali obrońcy Victorii, bramka padła ze spalonego. Goście z Miałów nie zamierzali jednak odpuszczać i po chwili mieliśmy wyrównanie po wykorzystanej sytuacji sam na sam Mateusza Stochaja. W samej końcówce spotkania było jeszcze po kilka sytuacji z obu stron, ale szalę zwycięstwa na swoją stronę przechylili gracze Victorii - po świetnym rajdzie lewą stroną Stochaj wbiegł w pole karne i dryblując kolejnych graczy gospodarzy wyłożył piłkę Adamowi Kledzikowi, a ten tylko dopełnił formalności - 3:2.

Mecz kończy się zwycięstwem Victorii Miały po dobrej, atrakcyjnej grze obydwóch zespołów, pomimo ciężkich warunków pogodowych i wąskich ławkach rezerwowych. Ekipa z Miałów tym meczem kończy przygotowania do rundy jesiennej sezonu 2016/2017 i z dużymi nadziejami czeka na ligowy start.

Ławka rezerwowych: Michałek

Już w najbliższą niedziele na boisku w Miałach rozpoczynamy zmagania ligowe! Naszym pierwszym przeciwnikiem będzie drużyna Sokoła Gębice! Mecz rozpocznie się o godzinie 14:00! Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy!